Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:

Grupo Lar Real Estate Polonia Sp. z o.o. - Bliski Tarchomin, Warszawa, Białołęka, ul. Kowalczyka

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 57 Głosów - 2.65 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunikajca
09-09-2015, 15:06
Post: #1
Komunikajca
Drodzy Sąsiedzi,

W związku z zakończeniem remontu i zbliżającym się częściowym oddaniem trasy AK oraz dzisiejszym artykułem z Gazety Wyborczej http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,3...busow.html zachęcam do włączenia się w akcję poparcia przywrócenia linii 511 ewentualnie uruchomienie innej, która będzie obsługiwała połączenie Konwaliowa-metro Marymont (kursem przyspieszonym/ekspresowym). Swoje zdanie najlepiej wyrazić poprzez opcję "Kontakt" na stronie ZTM czy też za pomocą portali społecznościowych. Zachęcam póki, jeszcze ZTM może uwzględnić nasze sugestie!

Oto istotny fragment artykułu: "Nie jest jeszcze przesądzone, czy na most Grota wróci linia 511 z Dąbrówki Wiślanej. Część pasażerów optuje za tym, by została na moście Północnym, którym od dwóch lat dojeżdża do Metra Młociny". W artykule wspomniano o przywróceniu linii 705 i 735 (jeżdżą rzadko) oraz 326 (linia okresowa), które moim zdaniem nie jest zadowalającym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o oficjalne stanowisko, pisałam tydzień temu do ZTM w sprawie planowanej komunikacji po remoncie mostu, jednak do dzisiaj nie otrzymałam odpowiedzi. Oczywiście, jeśli ją otrzymam chętnie podzielę się informacjami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2015, 08:43
Post: #2
RE: Komunikajca
Również wysłałam taką prośbę było by to idealne połączenie Smile
Zachęcam do wysyłania. Może im więcej wniosków tym szybciej ktoś się tym zajmie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2015, 10:37
Post: #3
RE: Komunikajca
Dziękuję, im nas będzie więcej tym lepiej!

(10-09-2015 08:43)Mimi napisał(a):  Również wysłałam taką prośbę było by to idealne połączenie Smile
Zachęcam do wysyłania. Może im więcej wniosków tym szybciej ktoś się tym zajmie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2015, 10:07
Post: #4
RE: Komunikajca
Artykuł z wczoraj Smile

Zmiany w komunikacji

Po otwarciu estakady prowadzącej z mostu Grota-Roweckiego na ulicę Modlińską zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej. Linia 186 zostanie wycofana z trasy objazdowej w kierunku Nowodworów wyznaczonej ulicami Marywilską – Płochocińską i przywrócona na trasę podstawową biegnącą ulicą Modlińską od mostu Grota-Roweckiego

Linia 511 zostanie utrzymana na obecnie obowiązującej trasie do stacji metra Młociny przez most Marii Skłodowskiej-Curie . –Jest to odpowiedź na liczne wnioski pasażerów. Z południowego odcinka ulicy Modlińskiej do stacji metra Marymont będzie dojeżdżała w zamian linia 518 – informuje ZTM. Autobusy linii 518 będą obsługiwały trasę: NOWODWORY – … – Modlińska – most Grota-Roweckiego – al. Armii Krajowej – Słowackiego – pl. Wilsona – Mickiewicza – … – DW. CENTRALNY.

Linie 705 i 735 zostaną przywrócone na trasy podstawowe biegnące do stacji metra Marymont przez most Grota-Roweckiego. - Jednocześnie dla pasażerów przesiadających się przy stacji metra Marymont do autobusów jadących w kierunku ulicy Modlińskiej zostanie uruchomiony wspólny przystanek w al. Armii Krajowej – PARK KASKADA 05. Na przystanku będą zatrzymywały się autobusy linii 186, 518, 705 i 735 – zapowiada ZTM.

Z kolei na wydłużenie linii 326 przez most do stacji metra Marymont mieszkańcy muszą poczekać do zakończenia remontu torowiska na Bródnie. - Kursy linii 326 na dłuższej trasie wymagają zaangażowania dodatkowych autobusów. Obecnie duża ich liczba, ze względu na wyłączenie ruchu tramwajowego na odcinku Dw. Wileński – Żerań Wsch., jest niezbędna do obsługi mieszkańców Bródna i Pragi Północ. Do czasu wydłużenia trasy linii 326 bezpośrednie połączenie północno-wschodniej części Białołęki z metrem będzie zapewniała tylko linia 120 dojeżdżająca do stacji II linii metra Dworzec Wileński – zapewnia ZTM.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,n...78791.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2015, 16:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2015 16:18 przez Ania.)
Post: #5
RE: Komunikajca
Jeszcze w piątek miałam zapewnienie od Pani Radnej, że burmistrz, który w dzielnicy zajmuje się m.in. komunikacją i kontaktami z ZTM na jej prośbę zwrócił się do ZTM z zapytaniem jak będzie kursował autobus 511 po otwarciu remontowanego Mostu Grota-Roweckiego. Otrzymał odpowiedź, że ZTM planuje powrót tego autobusu na starą trasę.

A dwa dni później ZTM jednak nawet po takiej interwencji zmienia trasę i zostawia 511 na trasie tymczasowej (przez Most Północny) robiąc z niej stałą.

W zeszłym tygodniu napisałam do okolicznych wspólnot (w tym także do TBS, Atal Mariny, Osiedla Portowa), żeby włączyli się w "akcję", być może uda nam się wywalczyć chociaż skrócone kursy 518 z/do Metra Marymont (ten autobus jeździ z/do Centrum i często stoi w ogromnych korkach, więc jeździ rzadko i bardzo spóźniony). Aby udało nam się coś zmienić i poprawić komunikację pamiętajmy, że każdy głos jest ważny i piszmy do ZTM, żeby nie zostawił tak sprawy i nas mieszkańców.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2016, 07:38
Post: #6
RE: Komunikajca
Petycja na rzecz zwołania nadzwyczajnej sesji rady m. St. Warszawy w sprawie problemów komunikacyjnych Białołęki:

http://www.petycjeonline.com/petycja_na_...st_warszaw - nas dotyczą przede wszystkim:
Zwiększenie częstotliwości kursowania linii autobusowych 518 i 509;
Wybudowanie linii tramwajowej wzdłuż ul. Modlińskiej (pomiędzy Żeraniem i Tarchominem) i stworzenie szybkiego tramwaju do węzłów przesiadkowych: Żerań FSO, Rondo Starzyńskiego czy stacja metra Dworzec Wileński.
Przekształcenie linii 326 z okresowej w linię zwykłą.

Można ją podpisać online.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2017, 10:29
Post: #7
RE: Komunikajca
W ostatnim czasie pojawiła się inicjatywa popracia dla budowy tramwaju wzdłuż Modlińskiej, o czym mogą Państwo przeczytać w artykule: http://tustolica.pl/nie-tak-szybko-z-ta-...ycje_74841

Biorąc pod uwagę, jak intensywnie rozbudowywana jest nasza okolica, jest to inicjatywa godna rozważenia.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani podpisaniem petycji online w sprawie tramwaju wzdłuż Modlińskiej (z Żerania w stronę Mostu Północnego) oto link: https://www.petycjeonline.com/tak_dla_tr...odlinskiej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook TwitterUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Powered by MyBulletinBoard
Spolszczenie by Polski Support MyBB
Kopiowanie tresci forum bez zgody administracji zabronione!
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone przez użytkowników.

Serwisy partnerskie: Warszawa.cz | DomWawa.pl